Prsní silikonové implantáty

Prsní silikonové implantáty

Prsní silikonové implantáty

Prsní implantáty prošly během minulých 40 let velkým a složitým vývojem. Nyní jsou prsní silikonové implantáty nedílnou součástí zvětšení prsou. Konečným výsledkem vývoje prsních implantátů je několik základních typů, z nichž každý prsní implantát má svoje specifické vlastnosti ve tvaru, materiálu a velikosti. Pro každou pacientku zvlášť je posuzováno, které prsní implantáty jsou nejvíce vhodné speciálně pro ni.

Naše klinika plastické a vlasové chirurgie používá prsní implantáty od firem Polytech, Mentor, B-Lite, a to z několika prostých důvodů. Je u nich zaručena doživotní záruka, pokud by došlo k výměně prsního implantátu v důsledku chyby výrobce. V takovém případě si pacientka může sama svobodně zvolit jiný typ nebo velikost nového implantátu, ale pouze pokud se finančně přibližují implantátům již implantovaným. Neméně důležitým faktorem je pro nás i fakt, že tyto výrobky pochází z továren na území vyspělých ekonomik.

Silikon - základ pro prsní implantáty

Silikon je látka hojně využívaná ve zdravotnictví. Jeho oblíbenost tkví právě v jeho unikátní struktuře a pro tělo je to velmi blízká sloučenina. Veškeré silikonové prsní implantáty musejí projít testy podle zákona o péči o zdraví a musí mít CE certifikát, čímž splňují normy Evropské unie. Hypotéza o souvislosti silikonu a závažných rakovinových či autoimunitních chorob nebyla nikdy potvrzena. Silikon je tedy velmi oblíbený a zdravotně nezávadný. Ani v těhotenství a v období kojení nemá prsní implantát vliv na matku či plod.

Typy prsních implantátů dle tvaru  

Dělení prsních implantátů dle jejich tvaru patří mezi základní dělení: 

 • anatomické prsní implantáty
 • kulaté prsní implantáty

Anatomické prsní implantáty

Anatomické silikonové implantáty bývají často užívané při zvětšování poprsí. Tyto prsní implantáty mají velice přirozený tvar připomínající kapičku. Jsou dokonce rozlišovány na pravý a levý, výsledný efekt po užití anatomických prsních implantátů se tak blíží přirozenému vzhledu prsu. Jsou aplikovány výhradně pod sval.

Kulaté prsní implantáty

Kulaté prsní implantáty byly používány od počátku vzniku zvětšení prsou, měnil se pouze jejich profil. Kulaté silikonové implantáty jsou doporučovány a implantovány ženám, které si přejí výraznou a razantní změnu zvětšení poprsí. Tento typ prsních silikonových implantátů se může aplikovat jak pod sval, tak pod žlázu.   

Typy prsních implantátů dle náplně

V minulosti byly odzkoušeny všemožné druhy plnidel pro prsní implantáty. V současnosti došlo k ustálení dvou druhů plnicích materiálů, které se používají při plastice prsou. Jsou jimi silikon a fyziologický roztok.

Další, velmi běžné dělení prsních implantátů dle typu jejich náplně:

 • prsní implantáty plněné kohezivním silikonovým gelem
 • prsní implantáty plněné fyziologickým roztokem
 • prsní implantáty plněné kombinací kohezivního gelu a fyziologického roztoku

Prsní implantáty plněné kohezivním silikonovým gelem

Výhodou prsních implantátů plněných kohezivním silikonovým gelem je, že silikon je soudržný v implantátu, což je výhodou např. při jeho narušení. Tyto prsní implantáty drží svůj tvar, jsou pevné, na dotek jsou měkké a vypadají přirozeně. Používají se pro zvětšení prsou o několik velikostí, což u jiných typů prsních implantátů nelze. Podle nejmodernějších výzkumů je silikon pro tělo zcela bezpečný a nezpůsobuje žádné toxické či jiné reakce a ani není závadný při kojení.

Prsní implantáty plněné fyziologickým roztokem

Prsní mplantáty plněné fyziologickým roztokem se v České republice téměř nevyužívají. Jejich výhodou je, že fyziologický roztok se do implantátů napouští až po jejich zavedení pomocí injekcí dle požadované velikosti. Tím pádem také vzniká pouze malý, téměř neviditelný řez a je možné vyřešit případné nesouměrnosti velikosti prsou. Výsledky bohužel nebývají tak příznivé. Pokud dojde k narušení prsního implantátu, fyziologický roztok se vstřebá do těla nositelky a ta tím pádem rychle pozná, že něco není v pořádku.

Prsní implantáty plněné kombinací kohezivního gelu a fyziologického roztoku

Prsní implantáty plněné kombinací kohezivního gelu a fyziologického roztoku neboli Bakerovy expandéry slučují výhody obou předešlých typů prsních implantátů. Implantáty obsahují gel a po jejich zavedení je ještě možné do nich doplnit příslušené množství fyziologického roztoku přes speciální ventil dle přání pacientky. Tyto prsní implantáty se u nás také často nevyužívají.

Velmi často jsou tyto typy prsních implantátů, odlišující se vnitřním složením náplně, jak kruhovitého, tak anatomického tvaru. Skládají se ze silikonových a elastomerových obalů a povrch může být texturovaný nebo hladký. A i přesto, že je silikon a fyziologický roztok naprosto vyhovující, zkoumají se další typy náplní prsních implantátů jako je sojový gel, hydrogel aj. Zatím ale žádné nové druhy náplní nebyly využity. 

Typy prsních implantátů dle povrchu

Ve většině případů je povrch prsního implantátu ze silikonu, výjimky tvoří potažení prsního implantátu tenkou vrstvou titanového filmu anebo prsní implantáty s povrchem polyuretanovým. Největší nevýhodou polyuretanového povrchu bylo jeho výrazné přirůstání k okolí, proto se od jeho užívání při plastice prsou naprosto upustilo.

Mezi základní typy povrchů prsních implantátů se tak řadí povrch na:

 • hladký
 • texturovaný
 • mikropolyuretanový

Hladký povrch prsního implantátu

Hladký povrch prsních implantátů je výhodný, protože nelne ke tkáni a prsní implantáty se mohou pohybovat přirozeně, což je pro ženu velmi přirozené. Tvrdí se, že i na dotek působí prsy daleko lépe, protože nejsou cítit hrbolatá místa. Nevýhodou je vyšší výsky kapsulárních komplikací. Užívá se pouze u kulatých typů prsních implantátů.  

Texturovaný povrch prsního implantátu

Prsní implantát s texturovaným povrchem je velmi hladký, připomínající samet. Hlavním cílem je, aby prsní implantát do prsu vrostl a nepohyboval se. Výhodou je nižší riziko vzniku kapsulární kontraktury.   

Mikropolyuretanový  povrch prsního implantátu

Mikropolyuretanový povrch prsního implantátu je oblíbený na celém světě, jeho popularita roste i v České republice. Jeho speciální povrch zabraňuje tvorbě kapsul a snižuje riziko rotace implantátu. 

Typy prsních implantátů dle profilu

Profilem prsního implantátu je myšlena vzdálenost od vrchní stěny implantátu po hrudník. Pokud má žena hrudník drobný, implantát s velkým profilem by působil zcela nepřirozeně a mohutně. Proto je možné zvolit si profil, který bude sedě každé ženě.

Mezi základní typy profilů se řadí: 

 • nízký
 • střední
 • vysoký
 • extra vysoký

Velikost prsních implantátů

Velikost prsních implantátů se uvádí v mililitrech. Vyráběné rozmezí je od 100 ml do 1000 ml, z čehož neužívanějším rozmezím je hranice 200 - 300 ml. Je důležité, za pomoci odborné péče chirurga, zvolit si správnou velikost. Při výběru je dobré respektovat celkovou postavu a její proporce, výšku, šíři hrudníku, velikost prsní žlázy, velikost pánve a samozřejmě přání pacientky. Proto je pravidlem, aby velikost prsního implantátu nebyla větší než prsní žláza, která ho bude překrývat. Jedině tak se vyrobí plynulá kontura prsu a prsní implantát nebude vidět. 

Vzhled prsního implantátu

Prsní implantát se skládá z vnějšího pouzdra z polymerizované silikonové pryže, jenž je poměrně pružné a velmi pevné. V pouzdru je obsažena vnitřní vrstva, díky které je implantát více odolný proti protrhnutí a propustnosti částic. Ve vnitřním pouzdru se vyskytuje měkký konzistentní silikonový gel, nebo fyziologický roztok nebo kombinace obou. Silikonový gel pomáhá zachovávat tvar prsního implantátu, zamezuje propustnosti mikročástic silikonu přes povrch a zamezuje tomu, aby došlo k vytékání silikonu při protržení pouzdra. Podle nejnovějších poznatků nezpůsobuje silikon žádné zdravotní problémy a je tak nejpoužívanějším plnidlem prsních implantátů pro zvětšení prsou.   

Nezávazná bezplatná konzultace

 
1000 znaků zbývá
Přidat soubory
Výsledky práce našich lékařů

Foto před a po

Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou
Zvětšení prsou

  

  

Bezkonkurenční nabídka

Ceník

Níže uvedené ceny zahrnují vstupní konzultaci, operaci, anestezii a pooperační kontrolu.

Zvětšení prsou implantáty - balíček

 

70 900 Kč

Cena zahrnuje kulaté implantáty POLYTECH.
Příplatky za jiné druhy implantátů:
POLYTECH: anatomické - kapkovité +7 000 Kč, oválné +27 000 Kč Kč
POLYTECH MICROTHANE: kulaté +12 000 Kč, anatomické +17 000 Kč
MENTOR: kulaté +7 000 Kč, kulaté Xtra +10 000 Kč, kulaté Ultra High Profile +10 000 Kč, anatomické +20 000 Kč

 
top cena

Reaugmentace (opakované zvětšení) prsou

 

74 400 Kč

Reugmentace vč. kapsulotomie

 

76 900 Kč

Cena reaugmentací zahrnuje operaci a kulaté implantáty POLYTECH.
Příplatky za jiné druhy implantátů:
kulaté: Mentor +5 000 Kč anatomické: Polytech +7 000 Kč, Mentor anatomické +19 000 Kč

Zvětšení prsou odlehčenými implantáty B-Lite

 

96 900 Kč

Cena zahrnuje kulaté implantáty B-LITE.
Příplatky implantátů B-Lite: kulaté nad 700 ml +3 000 Kč, anatomické do 700 ml: +14 000 Kč, anatomické nad 700 ml +21 000 Kč
Příplatky B-Lite MICROTHANE: kulaté do 700 ml +7 000 Kč, kulaté nad 700 ml +11 000 Kč, anatomické do 700 ml +22 000 Kč, anatom. nad 700 ml +30 000 Kč.

 
novinka

Augmentace prsou vč. modelace

 

83 000 Kč

Cena zahrnuje kulaté implantáty POLYTECH.
Příplatky za jiné druhy implantátů:
kulaté: Mentor +5 000 Kč anatomické: Polytech +7 000 Kč, Mentor +19 000 Kč

Modelace prsou

 

od 46 500 Kč

Velká modelace prsou

 

od 55 000 Kč

Zmenšení prsou s modelací

 

od 53 000 Kč

Velké zmenšení prsou s modelací

 

od 60 500 Kč

Zmenšení prsních dvorců

 

15 000 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.
Cena anestezie na přání +6 000 Kč.

Operace vpáčených bradavek

 

15 000 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Operace gynekomastie

 

31 300 Kč

Operace gynekomastie s liposukcí

 

38 800 Kč

 

Liposukci lze provést v lokální anestezii (tzv. tumescentní liposukce), avšak maximální rozsah jsou dvě oblasti (např. břicho a boky).
U více oblastí lze liposukci provést jen v celkové anestezii.

Liposukce podbradku

 

14 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Liposukce jedné oblasti

 

24 500 Kč

Jedna oblast = spodní břicho, horní břicho či vnitřní stehna.
Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Liposukce dvou oblastí

 

30 900 Kč

Dvě oblasti = např. břicho a boky
Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.
Celková anestezie na přání +5 000 Kč

Liposukce tří oblastí

 

43 000 Kč

Tři oblasti = např. břicho, boky, vnitřní stehna.
Provádí se v celkové anestezii (zahrnuta v ceně).

Liposukce čtyř oblastí

 

49 500 Kč

Tři oblasti = např. břicho, boky, vnitřní a vnější stehna.
Provádí se v celkové anestezii (zahrnuta v ceně).

 

Plastika břicha se provádí výhradně v celkové anestezii.
Níže uvedené ceny zahrnují vstupní konzultaci, operaci, anestezii a pooperační kontrolu.
Ceny nezahrnují pobyt (2 400 Kč/noc).

Miniabdominoplastika

 

35 500 Kč

Miniabdominoplastika s liposukcí

 

od 44 000 Kč

Abdominoplastika

 

od 44 500 Kč

Abdominoplastika s liposukcí

 

od 54 500 Kč

Velká abdominoplastika

 

od 51 500 Kč

Velká abdominoplastika s liposukcí

 

od 61 500 Kč

 

Níže uvedené ceny zahrnují vstupní konzultaci, operaci, příslušnou anestezii a pooperační kontrolu.
Ceny nezahrnují pobyt (2 400 Kč/noc)

Operace horních očních víček

 

14 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Operace dolních očních víček

 

15 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Operace horních i dolních víček

 

29 000 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Operace odstálých boltců

 

16 000 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Minifacelift

 

27 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.
Anestezie na přání +7 500 Kč

Facelift

 

49 900 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Facelift + necklift

 

62 500 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Operace měkké části nosu

 

30 500 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Kompletní operace nosu

 

40 500 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Zvětšení rtů V-Y posun

 

12 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Aplikace botulotoxinu - jedna oblast

 

3 000 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Aplikace botulotoxinu - dvě oblasti

 

5 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Aplikace botulotoxinu - tři oblasti

 

7 900 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

 

Níže uvedené ceny zahrnují vstupní konzultaci, operaci, příslušný druh anestezie a pooperační kontrolu.
Ceny nezahrnují pobyt (2 400 Kč/noc).

Operace valů paží + liposukce

 

38 000 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Operace valů stehen + liposukce

 

od 45 900 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Labioplastika

 

21 000 Kč

Provádí se v celkové anestezii.

Malá excize

 

2 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Velká excize

 

5 000 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Každá další excize

 

+ 1 500 Kč

Provádí se v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.

Histologie

 

1 000 Kč

Konzultace s psychiatrem 45 min

 

1 600 Kč

Konzultace s psychiatrem 60 min

 

1 800 Kč

Výpis z dokumentace

 

500 Kč

Administrativní úkon

 

od 100 Kč

Pobyt na klinice

 

2 400 Kč/noc

Příplatek za samostatný pokoj (dle kapacit kliniky)

 

2 000 Kč/noc

Anestezie na přání

 

od 5 000 Kč

Zákroky se provádí v lokální anestezii, pobyt na klinice není nutný.
Celková cena transplantace vlasů závisí na počtu přenesených vlasových štěpů.

Transplantace vlasů metodou FUT - 1 štěp

 

100 Kč

Na zákrok poskytujeme doživotní záruku. 1 vlasový štěp = 2-3 vlasy

Transplantace vlasů metodou FUE - 1 štěp

 

65 Kč

1 vlasový štěp = 1-2 vlasy

Paušální poplatek při transplantaci vlasů

 

6 000 Kč

Poplatek se neplatí u výkonů nad 1100 štěpů (FUT), respektive 1700 štěpů (FUE).

Vlasová mezoterapie - 1 aplikace

 

od 2 100 Kč

Vlasová plazmaterapie - 1 aplikace

 

od 4 800 Kč

Bezkonkurenční nabídka

Nejžádanější zákroky plastické chirurgie

Zvětšení prsou implantáty - balíček

cena: 70 900 Kč

Nejlevnější balíček zvětšení prsou v Praze. Cena zahrnuje následující:

 • bezplatnou konzultaci před výkonem
 • operační zákrok
 • anestezii
 • kulaté implantáty POLYTECH (Německo)
 • pooperační kontrolu

 

Jiné druhy implantátů jsou možné - za příplatek.

Chci bezplatnou konzultaci

Liposukce

cena: od 24 500 Kč

Liposukci jedné oblasti (například břicha) můžete získat už za cenu 22 000 Kč (tumescentní liposukce). Výhody tumescentní liposukce v INTER CLINIC:

 • Bezplatná konzultace do 14 dní.
 • Termín výkonu do měsíce od konzultace.
 • Není třeba zůstat na klinice, po výkonu můžete s doprovodem odejít.
 • Liposukci je možné zaplatit formou platebního kalendáře i bez navýšení.
 • Za příplatek je možná celková anestezie.

 

Chci bezplatnou konzultaci

Plastika břicha

cena: od 35 500 Kč

Plastika břicha je výkon, který vyhledávají zejména ženy, které chtějí po porodu opravit své břiško. Podle rozsahu volíme miniabdominoplastiku, abdominoplastiku či abdominoplastiku s liposukcí.

 • Bezplatná konzultace do 14 dní.
 • Termín výkonu do měsíce od konzultace.
 • Pečlivě posoudíme rozsah výkonu a podle něj stanovíme konečnou cenu.
 • Plastiku břicha je možné zaplatit formou platebního kalendáře i bez navýšení.
 • Pooperační konzultace je rovněž bezplatná.

 

Chci bezplatnou konzultaci

Plastika očních víček

cena: od 14 500 Kč

Plastika očních víček, belafoplastika, řeší problémy spojené s nadbytečnou kůží kolem očí. Nejde jen o vylepšení estetického vzhledu, ale dochází k výrazné redukci slzení a pálení očí vlivem nadbytečné kůže.

 • Bezplatná konzultace do 14 dní.
 • Termín výkonu do měsíce od konzultace.
 • Není třeba zůstat na klinice, po výkonu můžete s doprovodem odejít.
 • Lze provést operaci horních i dolních víček najednou (celková cena 24 000 Kč)
 • Za příplatek je možná celková anestezie.

 

Chci bezplatnou konzultaci
NOVINKY Z INTER CLINIC

Aktuálně

Vážené klientky, vážení klienti, letní provoz kliniky ve dnech 18.6. - 8. 9. bude od 10.00 do 14.00 hodin. Konzultace a operační výkony mohou ...
Vážené klientky, vážení klienti, provozní doba kliniky během Velikonoc je následující: Ve dnech 29. března - 1. dubna ZAVŘENO. Dne 5. dubna 2024 ...
Vážené klientky, vážení klienti, ve dnech 18.12. - 21.12. bude naše recepce otevřena v čase 9:00 - 14:00 hod. V době od 22.12. do 2.1. bude klinika ...
Konzultace
1000 znaků zbývá
Přidat soubory